ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Βόλεϊ γυναικών: Ονειρική εμφάνιση για τα κορίτσια του Α.Σ.Π. ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Από τον ΑΣΠ Κόρινθος (βόλεϊ γυναικών) αναφέρεται μεταξύ άλλων: «Ονειρική εμφάνιση για τα κορίτσια του Α.Σ.Π. ΚΟΡΙΝΘΟΣ επί της ομάδας Ε.Ο. ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ που επικράτησαν με 3-1 σετ, περνώντας μία πολύ σημαντική νίκη, που της διατηρεί στην δεύτερη θέση του Β” Ομίλου (1ου υποόμιλου) της Α2 Εθνικής Κατηγορίας.

Η ομάδα μας ξεκινώντας και πάλι μουδιασμένα στο πρώτο σετ και μην βρίσκοντας ρυθμό, αλλά και καθαρό μυαλό στην επίθεση, το έχασαν σχετικά εύκολα με σκορ 25-19.

Τα κορίτσια μας μπαίνοντας δυναμικά στο 2ο σετ, βελτιώνοντας άμυνα και επίθεση, δεν άφησαν περιθώρια και ελπίδες στις αντίπαλες αθλήτριες για οτιδήποτε. Το αποτέλεσμα όλης αυτής της προσπάθειας ήταν να κερδίσουν σχετικά εύκολα το 2ο με σκορ 15 – 25.

Στο 3ο σετ έγινε ντέρμπι, με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται στην πρωτοπορία του σκορ. Όμως ή ομάδα μας δείχνοντας πιο ψύχραιμη και αποφασιστική, κέρδισε το σετ με σκορ 25-23 και μπήκε σε τροχιά νίκης.

Στο 4ο και τελευταίο σετ μια ομάδα υπήρχε στο παρκέ και αυτή ήταν η ΚΟΡΙΝΘΟΣ. Τα κορίτσια μας παίζοντας καταπληκτικό βόλεϊ, επικράτησαν εύκολα με σκορ 14 – 25 και πήραν το παιχνίδι με 1-3 σετ.

Το Δ.Σ. του Αθλητικού Σωματείου Πετοσφαίρισης ΚΟΡΙΝΘΟΣ, συγχαίρει τον προπονητή μας Γεώργιο Μπούκουρα, τις αθλήτριες και σε όλο το τεχνικό Team της ομάδας για αυτή την μεγάλη εκτός έδρας νίκη»