Από την διεύθυνση της Π.Ε Κορινθίας λάβαμε την παρακάτω ειδοποίηση:
“Σας ενημερώνουμε ότι το 6ο Δημοτικό Σχολείο Κιάτου δεν βρίσκεται σε αναστολή λειτουργίας. Το 6ο Νηπιαγωγείο Κιάτου τέθηκε σε αναστολή λειτουργίας λόγω επιβεβαιωμένου κρούσματος COVID-19 μέχρι και τις 22-11-2020. Το λάθος οφείλεται σε εκ παραδρομής καταχώρηση από την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Πελοποννήσου.
Εκ της Διευθύνσεως Π.Ε. Κορινθίας”
Σε νέα ανακοίνωση της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Πελοποννήσου αναφέρονται τα εξής:
![](https://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2020/11/4.-29-1024x577.jpg)
Η παραπάνω είναι η σωστή ανακοίνωση και όχι η χθεσινή (η παρακάτω) στην οποία αντί για το 6ο νηπιαγωγείο του Κιάτου αναφερόταν το 6ο δημοτικό σχολείο Κιάτου:
![](https://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2020/11/02-32-1024x492.jpg)
ΣΣ. Οφείλουμε να κάνουμε την διευκρίνιση αυτή για να μην υπάρχει λανθασμένη πληροφόρηση σε ότι αφορά τα σχολεία του Κιάτου! Εμείς δημοσιεύουμε τις ΕΠΙΣΗΜΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ και τίποτα περισσότερο…
Κ.Ν
![](https://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2023/09/panagakis-scaled.jpg)