“Έτοιμα τα γήπεδα μπάσκετ και βόλεϊ στο Δημοτικό Σχολείο Βοχαϊκού και στο Γυμνάσιο –Λύκειο Βέλου
Ακολουθούν τέσσερα σχολεία
![](https://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2023/03/002.-2-12-1024x485.jpg)
Ολοκληρώθηκαν οι παρεμβάσεις στα γήπεδα μπάσκετ και βόλεϊ στο Δημοτικό Σχολείο Βοχαϊκού και στο γυμνάσιο-λύκειο Βέλου με την επίστρωση των γηπέδων με ακρυλικό δάπεδο.
Στη διάρκεια των διακοπών του Πάσχα θα ολοκληρωθούν οι εργασίες των γηπέδων στα δημοτικά σχολεία Ζευγολατιού , Βέλου, Κοκκωνίου και Πουλίτσας, όπου οι μαθητές μας θα μπορούν να απολαμβάνουν το παιχνίδι τους σε χώρους καλαίσθητους και ασφαλείς”, αναφέρεται από το δήμο Βέλου- Βόχας.
Κ.Ν
![](https://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2023/09/panagakis-scaled.jpg)