Η κυβέρνηση παραχωρεί τα στρατόπεδα Ναυπλίου και Τρίπολης για διοικητήριο. Το στρατόπεδο της Κορίνθου είναι μόνο για τους μετανάστες; Γιατί δεν γίνεται καμία αναφορά;
…Σιγή ιχθύος φυσικά από τους Κορίνθιους βο(υ)λευτές που ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ να δέχονται αδιαμαρτύρητα τον ιστορικό χώρο του 6ου Συντάγματος Πεζικού να είναι γεμάτος μετανάστες!
![](https://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2020/03/7-14.jpg)
Αλλά μας προκαλεί εντύπωση ότι δεν είναι δραστήριος (να αντιδρά δυναμικά δηλαδή) και ο νέος δήμαρχος Κορινθίων Β. Νανόπουλος, του οποίου προφανώς του αρέσει και η ανοικτή δομή μεταναστών μέσα στο στρατόπεδο (να σημειώσουμε ότι οι μετανάστες στην ανοικτή δομή μπήκαν επι θητείας του)
![](https://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2019/07/01-79.jpg)
Δείτε την παρακάτω πολύ σημαντική ανακοίνωση του αρχηγού της “Πνοής Δημιουργίας” στην Κόρινθο Ν. Σταυρέλη:
![](https://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2020/06/4a-6.jpg)
![](https://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2020/06/5a.jpg)
![](https://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2020/06/6.-902x1024.jpg)
ΣΣ. Από τότε που ο πρώην Κορίνθιος υπουργός Π. Μπεγλίτης σε συνεννόηση με την τότε κυβέρνηση (του ΠΑΣΟΚ) έκλεισαν το ιστορικό 6ο Σύνταγμα Πεζικού άρχισαν τα προβλήματα!
![](https://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2020/06/4a-7.jpg)
Στη συνέχεια οι Κορίνθιοι βουλευτές της ΝΔ Ταγαράς, Δήμας και Κόλλιας δεν αντέδρασαν ΔΥΝΑΜΙΚΑ όπως ΟΦΕΙΛΑΝ που η κυβέρνηση της ΝΔ έβαλε ΞΑΦΝΙΚΑ μετανάστες σε αυτό το χώρο!!!
![](https://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2019/06/1a-4.jpg)
Ήρθαν οι βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ στη συνέχεια (επι θητείας του ΣΥΡΙΖΑ) που δεν αντέδρασαν καθόλου, ενώ έλεγαν …άλλα προεκλογικά ότι ο χώρος του ιστορικού στρατοπέδου θα χρησιμοποιηθεί για άλλον σκοπό.
![](https://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2019/09/02-1.jpg)
Και τώρα επι θητείας πάλι της ΝΔ δημιουργήθηκε ΚΑΙ η ανοικτή δομή μεταναστών σε αυτό το χώρο με τους βουλευτές Δήμα, Ταγαρά …να το καταπίνουν για δεύτερη φορά, ενώ και η Σούκουλη έκανε αυτό που περιμέναμε, …να κάνει δηλαδή πως δεν βλέπει το θέμα!
![](https://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2019/09/01-40.jpg)
Ο περιφερειάρχης Π. Νίκας και ο Γκιολής πάλι τι κάνουν για το θέμα;
…Για να μην ξεχνιόμαστε δηλαδή!
Για κάτι τέτοια θέματα λέμε ότι η Κορινθία έχει την ΑΤΥΧΙΑ να έχει πολιτικούς (βουλευτές) σαν τους παραπάνω! Δυστυχώς αυτούς έχουμε…
Φώτης Νικολακόπουλος
![](https://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2023/09/panagakis-scaled.jpg)