Από το Loutraki Tourism Organization αναφέρεται μεταξύ άλλων: «Για την καλύτερη εξυπηρέτησή σας και πάντα με γνώμονα την εύρυθμη λειτουργία του Λουτρακίου εντός υψηλής τουριστικής σεζόν, ο Τουριστικός Οργανισμός Λουτρακίου επιμελήθηκε την δημιουργία χαρτών με ευκρινή σήμανση των σημείων στάσης/στάθμευσης Τουριστικών Λεωφορείων, όπως αυτά έχουν οριστεί από τον Δήμο Λουτρακίου, Περαχώρας, Αγίων Θεοδώρων. Από τις συγκεκριμένες στάσεις πραγματοποιούνται πλέον οι Αφίξεις/Αναχωρήσεις από/προς το Διεθνές Αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος καθώς και η εκφόρτωση/φόρτωση αποσκευών».
![](http://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2019/07/01-67-742x1024.jpg)
![](https://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2023/09/panagakis-scaled.jpg)