Από το λιμενικό σώμα ανακοινώνεται: “Αναφορικά με την προσάραξη του κρουαζιεροπλοίου ”AEGEAN MAJESTY” σημαίας Βερμούδων σε αμμώδη στο λιμένα Κορίνθου την Παρασκευή 06-11-2020, ανακοινώνεται ότι πρωινές ώρες της Τρίτης (10/11), αποκολλήθηκε με τη συνδρομή των Ρ/Κ ”ΒΕΡΝΙΚΟΣ ΣΙΦΝΟΣ” Ν.Π. 12503 και Ρ/Κ ”ΠΑΝΤΑΝΑΣΣΑ” Ν.Π. 12370 και ρυμουλκήθηκε με ασφάλεια εκτός λιμένα Κορίνθου, χωρίς να παρατηρηθεί θαλάσσια ρύπανση”.
![](https://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2020/10/5.-4.jpg)
ΣΣ. Μετά από αυτά που συνέβησαν θα ξαναμπεί πάλι μέσα στο λιμάνι της Κορίνθου αυτό το μεγάλο πλοίο; Για να δούμε…
-Για υπενθύμιση δείτε και την ανάρτηση με τίτλο: …Το πήρε και το σήκωσε! Δυσφήμιση για την Κόρινθο! Το “ΔΩΡΟ” του Νανόπουλου …που έγινε εφιάλτης! -…Θέλουμε και τουρίστες δήμαρχε;
Κ.Ν
![](https://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2023/09/panagakis-scaled.jpg)