Από το δήμο Βέλου- Βόχας αναφέρεται: “Ολοκληρώθηκαν οι εργασίες κατασκευής ραμπών πρόσβασης ΑΜΕΑ στα σχολεία του Δήμου Βέλου Βόχας και στην συνέχεια θα ακολουθήσει η τοποθέτηση πινακίδων σήμανσης (οριζόντια-κατακόρυφη) για την αναβάθμιση της ασφάλειας των μαθητών κατά την προσέλευση και πρόσβαση τους στα σχολικά κτίρια του Δήμου.
Το έργο χρηματοδοτείται από την ΠΔΕ Υπ. Εσωτερικών – Πρόγραμμα Φιλόδημος ΙΙ”
![](http://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2019/10/6.-2-1024x768.jpg)
![](https://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2023/09/panagakis-scaled.jpg)