Από τον δήμαρχο Κορινθίων Β. Νανόπουλο αναφέρεται:
“Αξιοποιείται τουριστικά η περιοχή των παλαιών σφαγείων στην Κόρινθο.
Με τη δημοπρασία ξεκινά η τουριστική αξιοποίηση των παλαιών σφαγείων στην Κόρινθο.
Υπέγραψα τα σχετικά έγγραφα και η εταιρεία Τουριστικές Επενδύσεις Νήσων ΑΕ αναλαμβάνει την δημιουργία τουριστικών εγκαταστάσεων υψηλού επιπέδου στο χώρο αυτό. Η εταιρία έχει δραστηριότητα σε πολλές ξενοδοχειακές μονάδες στην Ελλάδα και το εξωτερικό και αποτελεί εγγύηση για την αξιοποίηση του χώρου με τον καλύτερο δυνατό τρόπο”.
![](https://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2023/09/panagakis-scaled.jpg)