«Πιστεύω ότι έστω και πυροσβεστικά θα πρέπει τα κόμματα της αντιπολίτευσης να βοηθήσουν την κυβέρνηση γιατί αν συνεχιστεί η ροή των προσφύγων το επόμενο διάστημα θα είναι πολύ χειρότερα.
Αυτό είπε ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ Θανάσης Παπαχριστόπουλος στο ραδιόφωνο «Ελλάδα 94,3» και τον Βαγγέλη Γιακουμή.
Υπάρχουν βουλευτές ανόητοι που δυστυχώς αυτά που έλεγαν προεκλογικά τα λένε και τώρα αλλά ευτυχώς υπάρχει ο Μητσοτάκης και ο Κουμουτσάκος που ευτυχώς είδαν τι συμβαίνει. Αυτοί που αντιδρούν στην μετεγκατάσταση των προσφύγων είναι οι ίδιοι που με περικεφαλαίες αντιδρούσαν στη συμφωνία των Πρεσπών», αναφέρθηκε στο iefimerida.gr.
![](http://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2019/06/4-9.jpg)
ΣΣ. Για το κέντρο μεταναστών στην Κόρινθο …δεν μας είπατε κε Παπαχριστόπουλε! Είστε Κορίνθιος και γιατρός με καταγωγή το Ξυλόκαστρο …ή κάνουμε λάθος; Γιατί και ως βουλευτής με τους Ανεξάρτητους Έλληνες (που κυβερνούσε μαζί με τον ΣΥΡΙΖΑ) δεν σας είδαμε να αντιδράτε ιδιαίτερα για το κέντρο μεταναστών μέσα στην πόλη της Κορίνθου…
Κ.Ν
![](https://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2023/09/panagakis-scaled.jpg)