Από τη μητρόπολη Κορίνθου αναφέρεται: «Κλιμάκιο του ΕΟΔΥ Κορινθίας επισκέφθηκε τη Δευτέρα, 28 Σεπτεμβρίου 2020, τα Γραφεία της Ι. Μητροπόλεως μας, με σκοπό την πραγματοποίηση των επιβεβλημένων πλέον Covid-19 tests.
Όλοι οι υπάλληλοι των Γραφείων,κληρικοί και λαϊκοί, με επικεφαλής τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη μας κ. Διονύσιο και τον Θεοφιλέστατο Επίσκοπο Κεγχρεών κ. Αγάπιο,Πρωτοσύγκελλο, καθώς και εξωτερικοί συνεργάτες, συμμετείχαν στην διαδικασία, ενώ ο σεπτός Ποιμενάρχης μας ευχαρίστησε θερμά τις νοσηλεύτριες του κλιμακίου του ΕΟΔΥ Κορίνθου τόσο για τον κόπο τους όσο και για το ομολογουμένως δύσκολο έργο, που προσφέρουν καθημερινά, ευχόμενος ο Θεός, ως ιατρός των ψυχών και των σωμάτων, να δωρίσει την υγεία σε όλον τον κόσμο και να μας λυτρώσει τάχιστα και από αυτή την δοκιμασία της πανδημίας»
![](https://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2020/09/5-27.jpg)
![](https://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2020/09/02-55.jpg)
ΣΣ. Πλήρωσαν στη μητρόπολη …ή ήταν τσάμπα;
Εσένα απλέ Κορίνθιε σου έχει έρθει τζάμπα ο ΕΟΔΥ για τεστ κορονοϊού …ή σε στέλνουν στα ιδιωτικά για να πληρώσεις; Για τον πατέρα σου, την οικογένεια, το παιδί σου…
(ΤΑΡΖΑΝ)
![](https://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2023/09/panagakis-scaled.jpg)