Από το δήμο Κορινθίων ανακοινώνεται: «Τουρνουά μπάσκετ 3χ3 schools 2024 συνδιοργάνωσε το διήμερο 31 Ιανουαρίου – 1 Φεβρουαρίου ο Δήμος Κορινθίων και η Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης. Οι επίδοξοι μπασκετμπολίστες και μπασκετμπολίστριες που γέμισαν το κλειστό γυμναστήριο Κορίνθου έζησαν στιγμές παιχνιδιού και άθλησης, μέσα από το 3χ3 που από το 2020 αποτελεί Ολυμπιακό άθλημα.
![](https://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2024/02/000-11-1024x683.jpg)
Το Τουρνουά έκλεισε με την απονομή αναμνηστικών μεταλλίων στους συμμετέχοντες. Τα αναμνηστικά απένειμαν η Αναπληρώτρια Δήμαρχου και Αντιδήμαρχος Εξυπηρέτησης του Πολίτη Γεωργία Στριμενοπούλου, η Αντιδήμαρχος Παιδείας και Τουρισμού Δήμητρα Τσουλουχά, ο Αντιδήμαρχος Αθλητισμού Κώστας Δημάκος, ο εντεταλμένος σύμβουλος και υπεύθυνος για το κλειστό γυμναστήριο Σταύρος Δανιήλ, η άμισθη ειδική σύμβουλος Αθλητισμού Βικτωράτου Μαρία και η υπεύθυνη σχολικού αθλητισμού και αθλητικών δραστηριοτήτων της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Σοφία Γκέλμπουρα».
![](https://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2024/02/002-1-1024x683.jpg)
![](https://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2024/02/002-2-1-1024x683.jpg)
–
![](https://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2023/09/panagakis-scaled.jpg)