Από τη μητρόπολη Κορίνθου ανακοινώνεται: “Η συνεργασία της Περιφέρειας Πελοποννήσου με την Ιερά Μητρόπολη Κορίνθου αποτέλεσε το αντικείμενο της συνάντησης του Περιφερειάρχη, Δημήτρη Πτωχού, με τον Σεβασμιότατο Μητροπολίτη Κορίνθου, κκ Διονύσιο, τη Δευτέρα 8 Απριλίου, στην έδρα της Περιφέρειας, στην Τρίπολη.
Στο πλαίσιο της συνάντησης έγινε αναφορά σε θέματα κοινής δράσης και κοινωνικής προσφοράς, όπως και η αρωγή της Περιφέρειας σε δομές της Εκκλησίας”
![](https://korinthiannews.gr/wp-content/uploads/2023/09/panagakis-scaled.jpg)